FLSTS Heritage Springeriin selkänojat

Runko, jousitus, keula, renkaat, vanteet, jarrut, peltiosat, satulat

Valvojat: Pertti, pressa

Afterburner
Viestit: 9
Liittynyt: 23:27 20.04.2007.
Paikkakunta: Hyvinkäy

FLSTS Heritage Springeriin selkänojat

Viesti Kirjoittaja Afterburner »

Eli osaako kukaan neuvoa, mistä saisin Springeriini kuvassa näkyvät selkänojat? Mahtavatko olla orggis HD-kamaa, vai tarviketavaraa?


Kuva

Kaikki neuvot tervetulleita!

T. Juke
Nyt: FLSTS Heritage Springer Softail
Ennen: XLCH Ironhead Sportster 1000cc lowrider
seppo2007
Viestit: 77
Liittynyt: 17:05 12.12.2007.
Paikkakunta: KEMPELE
Viesti:

Re: FLSTS Heritage Springeriin selkänojat

Viesti Kirjoittaja seppo2007 »

Ebaysta löysin itselleni selkänojat sekä muutakin springer-kamaa,selkänojat on orggis-osia ja varsinkin korkea noja,joka käy eteen ja taakse on aika kallis ja vaikea löytää.takanoja tarvii lisäksi raudan(rail) ja asennussarjan(docking kit).Osat on pikakiinnitteisiä ja mopo on helppo muuttaa sooloksi.Mulla on jotain osia ,jos kiinnostaa pistä yv:tä
PS: FLSTS 97-03 on hieno laite jota ei kannata varustella muilla kuin alkuperäisosilla,mutta helppoa se ei ole koska dealereilta ei saa juuri mitään osia,eikä niitä valmisteta enää.

terv seppo

FLSTS 1997
jyrytuominen
Viestit: 10
Liittynyt: 11:05 16.11.2009.

Re: FLSTS Heritage Springeriin selkänojat

Viesti Kirjoittaja jyrytuominen »

Kyllä osia pitäisi löytyä. Katso http://www.harley-davidson.com" onclick="window.open(this.href);return false;. Noilta sivuilta voit hakea mallikohtaisesti osia. Kun oikea osa on löytynyt haet sen chicago-harleyn sivuilta samalla osanumerolla ja tilaat sieltä. Hinta on aina halvempi chicago-harleylla ja osa on kuitenkin hd:n alkuperäisosa.
Afterburner
Viestit: 9
Liittynyt: 23:27 20.04.2007.
Paikkakunta: Hyvinkäy

Re: FLSTS Heritage Springeriin selkänojat

Viesti Kirjoittaja Afterburner »

Jees, kiitokset vastauksista, Sepolle laitoinkin jo sähköpostia. Täytyy alkaa metsästelemään ja katsomaan mihin rahat riittää. FLSTS on kyllä todellinen helmi, siitä voidaan kait olla yhtä mieltä, allekirjoittaneella alle 20000km ajettu -97 suomipyörä, sitä joutuu jo hieman vaalimaan :)

-Juke
Nyt: FLSTS Heritage Springer Softail
Ennen: XLCH Ironhead Sportster 1000cc lowrider
Vastaa Viestiin