Talavi säilytys?

Kaikki ne tekniikka-aiheet jotka eivät sovi suoraan johonkin muuhun aihealueeseen.

Valvojat: Pertti, pressa

jrkela
Viestit: 4
Liittynyt: 18:02 02.09.2009.

Talavi säilytys?

Viesti Kirjoittaja jrkela »

Morot!

Talavi tulloo...miten ootta säilöny pyöränne talven yli...oottako laittaneet tankkiin bensan sekkaan näitä "säilöntäaineita"?

Entä akku? oottako irrotelleet...vai käyttäny paikollaan yllä pitävää laturia vai miten?
Niin ja jos pyörässä on tämä käynnistyksenesto ym...niin haittaako se ylläpitolaturin päällä pito ku kaapelit on kiinni akussa?

Entä lämpötila paikassa missä pyörä on - vai +c?? ...No lämmin tietenki parempi, mutta jos ei oo mahollisuutta lämpimään niin eipä se taija kylmäkään haitata kun vaan on kuiva paikka??

Niin on muuten ostamatta vielä tuo ylläpitolaturi, niitäkin näyttää olevan eri tehoisia mikä se olisi sopiva startilliseen pyörään?....Enpä oo etes kattonu vielä akusta minkä "kokonen on" .... no pyörä kuitenki on Road King.

Oisko muutta huomioitavaa?? :?:

Vanhemmassa "kicksi pyörässäni" en oo kummemmin säilöntäainetten ku ylläpitolatureitten kanssa kikkaillu ja hyvin on pelannu....mutta aattelin kysellä miten tällaisen uudemman sähkövehkeen kanssa ois hyvä toimia? Kun nyt sellainenkin tuli hommattua. :lol:

Kiitokset vastauksistanne, jo etukäteen!
jrkela
Viestit: 4
Liittynyt: 18:02 02.09.2009.

Re: Talavi säilytys?

Viesti Kirjoittaja jrkela »

No jo VOT! tuossa allahan oli jo vastaus tuohon bensa..litku hommaan ku tarkemmin lueskelin.(Ruiskun ihmeaineet)
Avatar
Oz
Viestit: 279
Liittynyt: 12:03 10.06.2008.
Viesti:

Re: Talavi säilytys?

Viesti Kirjoittaja Oz »

Juu, siihen ja laturijuttuunkin löytyy haulla tuolta ylänurkasta jos jotakin viestiketjua. :)
Been there, in the past. Now here, at last. Going nowhere, and fast.
Vastaa Viestiin