Matkahuollosta eilen ilmoitettiin, että minulle on saapunut paketti ja sen voi hakea 16.30 mennessä. No, lähdin töistä hakemaan laukkua ja jumituin ruuhkiin. Pääsin Matkahuoltoon 16.50 jolloin siellä ilmoitettiin, että paikka on mennyt jo kiinni. En ollut katsonut kelloa enkä siis edes huomannut ajankulua. Pettymys näkyi varmaan kasvoista kun naisvirkailija kysyi, että tarvitseeko siitä maksaa jotain. Ei tarvitse, kiirehdin selittämään. No sitten voimme antaa sen, kuitin saat huomenna. Uskomattoman hienoa joustoa!
No, sitten äkkiä kotiin ja huikkasin Herra Koiralle, että nyt sopii tulla katselemaan uutta laukkua. Lämmintä oli noin 27 ja hiki valui virtanaan. Koira tuli ja tyynesti suostui menemään laukkuun, ihmetteli varmaan, että mitä h****ttiä näin kuumalla häntä tungetaan kassiin.
Ei voi muuta sanoa kuin, että hienolta laukku näyttää, tyylikäs ja upeasti tehty ja koko on sopiva. Vielä emme ehtineet ajaa sen kanssa, mutta tänään koettaa suuri koeajo.
Raportoin lisää huomenissa, mikäli kiinnostaa lukea.
Kiitos Anu! Hienoa työtä!
