dunlopin suunta

Kaikki ne tekniikka-aiheet jotka eivät sovi suoraan johonkin muuhun aihealueeseen.

Valvojat: Pertti, pressa

XXX
Viestit: 53
Liittynyt: 18:18 06.05.2006.
Paikkakunta: helsinki
Viesti:

dunlopin suunta

Viesti Kirjoittaja XXX »

laittoivat dunlopin eteen väärin päin.nuoli osoittaa väärään suuntaan.miten iso moka?lupasivat korjata mutten viittisi turhan takia vaivata kiire aikaan.clymerista ja muualta kuvia katellut niin ei mitään logiikkaa.milloin mitenkin päin kuvio.miten toimii jarrutuksissa ja sateella?
Avatar
Archie
Viestit: 129
Liittynyt: 20:07 18.02.2003.
Paikkakunta: Järvenpää

Re: dunlopin suunta

Viesti Kirjoittaja Archie »

XXX kirjoitti:laittoivat dunlopin eteen väärin päin.nuoli osoittaa väärään suuntaan.miten iso moka?lupasivat korjata mutten viittisi turhan takia vaivata kiire aikaan.clymerista ja muualta kuvia katellut niin ei mitään logiikkaa.milloin mitenkin päin kuvio.miten toimii jarrutuksissa ja sateella?
Moro,

Meikäläiselle kävi sama homma takarenkaan kanssa ja huomasin vasta kun tuli ekat sateet, eli ei toimi todellakaan väärinpäin,, kyllähän niille renkaille on syystä annettu pyörimissuunta!! minä ainakin vaihdatin heti oikeinpäin
Avatar
Obelix
Viestit: 114
Liittynyt: 13:55 03.12.2002.
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Obelix »

Pointtihan on nimenomaan tuo pyörimissuunnan kuviointi ts. väärinpäin
pyöriessä märällä tiellä vesi pakkaantuu renkaan alle eikä toisinpäin kuten pitäisi, hengenvaarallinen yhdistelmä. Vaihda kumi välittömästi oikein päin pyörimään.
Viimeksi muokannut Obelix, 20:06 24.06.2006.. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
** Kun on korviaan myöten kusessa, on parempi pitää suunsa kiinni **
Avatar
Vallu
Viestit: 4715
Liittynyt: 13:20 17.04.2002.
Paikkakunta: Karjalohja
Viesti:

Vaihda heti!

Viesti Kirjoittaja Vallu »

Obelix
hengenvaarallinen yhdistelmä. Vaihda kumi välittömästi
Käsittääkseni myös renkaan kudokset eli kankaat on myös tehty nimenomaan huomioiden pyörimissuunnan eli myös tämä aiheuttaa riskin. Eihän se vaihto montaa minuuttia ota.
Vastaa Viestiin