Tehoista / kestävyydestä
Tästä kun alkoi tulla tällainen viritopicci, niin kysyn. Mikä olisi viisainta seuraavaksi, kun Sportster hengitysmuutokset ja konversio on tehty. Onko se nokat uusiksi ja sitten vasta kannet, vai toisinpäin vai yhtäaikaa? Paljon on keskusteltu, ettei vakio 883 kansia kannata työstää. Toiset taas on vaihtanu isompia venoja, jotkut muotoillut palotiloja ja vielä siistinyt kanavia. Nämä kait syytä jättää ammattimiesten tehtäviksi.
-
Vieras
No jos ny oikeen sitä kuuluista pilkkua viilaan ni Bolt on:it on lähellä V/N4:sia. V2:siakin on kyllä monet kehuneet kovasti. SE:n nokissa ainakin 2001 mallissa on harvempi hammasjako verrattuna orkkikseen mikä aiheuttaa enempi mekkalaa alakerrasta...hlyytine kirjoitti:
Taisi taas jälleen kerran ennättää kirjoitus ajatuksen edelle. Unohtui tyystin nuo. Ne kyllä on lähellä mainitsemiani N2:ia.