Mielessä olisi "vanhan" Thunderbolt S2:sen uudelleen muotoilu mm. takaswingiä pidentämällä... Onko tietoa, mistä löytyisi pidempää remmiä ko. laitteeseen?
Teollisuusremmejä?
Niin ja onko tietoa putkirungon materiaalista? P-rautaa vai kromi-molya?
Viimeksi muokannut harveli, 23:07 10.11.2005.. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Entä softailin tuumainen remmi? Buelli/sporttihan käyttää kapeampaa 1 1/8 remmiä joten stanu evosoftin hihna ei käy. Mitenkäs twincamin hihna, onko se samanlevyinen? Pituuksia pitäisi ainakin olla riittävästi.
En tiijä minkäpitunen remmi buelissa on saatika sen leveyttä, mutta RKingissä 139 hampainen ja kaiketi pisin peruspeleistä. Joo paitsi Vrodissa, jossa on vielä pidempi kumminauha ja kaiketi pisin HD-vakioremmi. Kuulopuheita, ei mitattu. En kokeilis ihan maatalouskäytöön tarkoitettuja remmejä ainakaan korpitaipaleilla, ei aina kestä. Nimimerkillä 3-remmiä tälle kesälle.