Pakko sanoo et kyllä omassa 12R:ssäkin tulee joskus se rajottaja kehiin liian aikaisin, homma taitais korjaantua race kitillä, eikös se nosta rajottajan 7500:n.
Raja taitaa nyt olla 6800 ja siellä kyllä heilutaan kun vähän "fiilistelee" kolmosella joten lisää kierroksia sinne pitäis saada vaikka hyvinhän tää vääntää alempaakin ja on se aika asiaa kun pata kiertää tonnekin asti todella helposti ja tasasesti.
Buellista
voi jestas
Kurkatkaas nyt sinne konehuoneeseen ja kattokaa mikä pata siellä pyörii
Lukeekos siinä, että Hajabusa

Lukeekos siinä, että Hajabusa
Buelista
En vedätä joka vedolla rajoittajaan. Yleensä en edes lähelle vaan ajan väännöllä. Mielestäni on kuitenkin niin, että rajoitin astuu peliin mukaan vaiheessa jossa teho-käyrä on vielä nousussa ja se tuntuu tehoreservien tuhlaamiselta.
Re: Buelista
Voisi kuvitella että yksi syy moiseen on tarve taata koneen kestävyys myös täysin aivottomassa rääkissä, kuten lehtien kestotesteissä: Pelätty PB:kin sai XB9R:stä rikki vain pari belttiä ja valittelivat race kit-pöntön ruostetta. Pakko mainita että Z1000 kawasta meni joku vuosi sitten kone täysremonttiin ja runko hiusmurtumille samaisen lehden hellässä hoivassa.anassivu kirjoitti:En vedätä joka vedolla rajoittajaan. Yleensä en edes lähelle vaan ajan väännöllä. Mielestäni on kuitenkin niin, että rajoitin astuu peliin mukaan vaiheessa jossa teho-käyrä on vielä nousussa ja se tuntuu tehoreservien tuhlaamiselta.
-
Paksupoika
- Viestit: 189
- Liittynyt: 18:41 16.06.2003.
- Paikkakunta: Hellsinki
Hoghausin sivuilta lisää löylyä
, Bomber magazine testiajoi Buell XB12S Lightningin joskus.
Loppukommentiti:
" Yhteenvetona Buell XB12S Lightningista voitaisiin todeta seuraavaa. Tämä prätkä on suunniteltu yhdelle ja ainoalle porukalle - Pommittajille! Parempaa korttelinkiertolaitetta ei voi kaupasta suoraan ostaa!"
Et ihan mihin käyttöön pyörää haluu
.... No ei vaineskaa, vitsi. Mut ei ollut heillä huonoa sanottavaa mistään Buellissa.
Koko juttu osoitteessa:
http://www.hoghaus.fi/bomber.htm
Loppukommentiti:
" Yhteenvetona Buell XB12S Lightningista voitaisiin todeta seuraavaa. Tämä prätkä on suunniteltu yhdelle ja ainoalle porukalle - Pommittajille! Parempaa korttelinkiertolaitetta ei voi kaupasta suoraan ostaa!"
Et ihan mihin käyttöön pyörää haluu
Koko juttu osoitteessa:
http://www.hoghaus.fi/bomber.htm