Kaasukahva
Re: Kaasukahva
Onhan se kaasun liike aika pitkä, mutta 180 astetta kuulostaa aika paljolta, mulla on myös '97 sportsteri ja siinä kaasukahvan liike on 90-100 astetta... Joka sekin kyllä on vähän liikaa, täysin auki joutuu rullaamaan otetta muuttamalla. Itse olen miettinyt vähän pikakaasua, mutta tähän mennessä on löytynyt vain tällainen: http://www.g2ergo.com/harley-davidson-q ... grips.html" onclick="window.open(this.href);return false; mut tuossa ei kerrota millä asteilla kaasu on täysin auki.
Viva Knievel!
Re: Kaasukahva
TÄNKS! Tämä lienee se mitä minä olen etsinyt. Onkohan noita muitakin (tuosta toki saa oikeat hakusanat).s&s kirjoitti:Onhan se kaasun liike aika pitkä, mutta 180 astetta kuulostaa aika paljolta, mulla on myös '97 sportsteri ja siinä kaasukahvan liike on 90-100 astetta... Joka sekin kyllä on vähän liikaa, täysin auki joutuu rullaamaan otetta muuttamalla. Itse olen miettinyt vähän pikakaasua, mutta tähän mennessä on löytynyt vain tällainen: http://www.g2ergo.com/harley-davidson-q ... grips.html" onclick="window.open(this.href);return false; mut tuossa ei kerrota millä asteilla kaasu on täysin auki.
"Stock or Quarter Turn" - Quarter lienee 90 astetta ja Stock vähemmän - olisko 60 astetta. Vartti olisi Sportti Sporsteriin sopiva
XL1200S -98 ja FLHP -16
Re: Kaasukahva
En kyllä ihan hahmota, mulla kaasukahva kääntyy yli 90 astetta eli kiinni-auki on jotain 0-100 astetta, 60 olis mun mielestä jo pikakaasu. Tarkotan liikettä kaasu kiinni-täysin auki.
Viimeksi muokannut s&s, 23:40 21.12.2012.. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Viva Knievel!
-
Jumppainen
- Viestit: 12
- Liittynyt: 19:59 23.06.2011.
Re: Kaasukahva
180 astetta oli vaan heitto, mut tuolleen et otetta saa muuttaa= paska ajaa.s&s kirjoitti:Onhan se kaasun liike aika pitkä, mutta 180 astetta kuulostaa aika paljolta, mulla on myös '97 sportsteri ja siinä kaasukahvan liike on 90-100 astetta... Joka sekin kyllä on vähän liikaa, täysin auki joutuu rullaamaan otetta muuttamalla. Itse olen miettinyt vähän pikakaasua, mutta tähän mennessä on löytynyt vain tällainen: http://www.g2ergo.com/harley-davidson-q ... grips.html" onclick="window.open(this.href);return false; mut tuossa ei kerrota millä asteilla kaasu on täysin auki.
sportster 883 vm 97
Re: Kaasukahva
Eiköhän tuo "stock" tarkoita yleensä "vakio" eli ikään kuin tehtaalta tullutta vastaava, eli ei kannattane tätä ottaa jos haluaa vähemmän liikettä kahvaan.AAS kirjoitti:"Stock or Quarter Turn"