dresdenistä tilaus?

Keskustelualue H-D harrastajille

Valvojat: Pertti, pressa

Avatar
Jontte68
Viestit: 180
Liittynyt: 14:53 18.10.2010.
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: dresdenistä tilaus?

Viesti Kirjoittaja Jontte68 »

Tilasin M&M Cyclestä http://www.mandmcycles.com SE mufflerit plus kasan HD:n kromikoristeita.

Toimitus M&M:stä Ohiosta kesti 2 viikkoa (joutuivat HD:ltä tilaamaan joitain osia).
Suomen tullissa kamat seisoivat 10 pv (tais hiihtoloma sattua pahasti?)
Fedex pidätti vielä ylimääräisen viikon (tässä oli kyllä omaakin vikaa :oops: )

Hinta veroineen ja rahteineen tuli 150 eur halvemmaksi kuin suomalaisesta Harrikkaliikkestä ostettuna!!!! (pyysin myös sieltä tarjouksen, koko paketille tarjosivat 650 eur)

M&M:n webbisivut eivät häikäise, mutta palvelu oli nopeaa ja ystävällistä. Suosittelen ainakin näin yhden kerran perusteella. :mrgreen:
Street Glide -14, Forty Eight -13
Avatar
the ripper
Viestit: 447
Liittynyt: 12:39 06.03.2010.
Paikkakunta: Hämeenlinna

Re: dresdenistä tilaus?

Viesti Kirjoittaja the ripper »

paketti on postiin pöllähtänyt ja kohta hakemaan ja repimään auki et mitäs sieltä nyt sit tuli!! :lol:
Avatar
the ripper
Viestit: 447
Liittynyt: 12:39 06.03.2010.
Paikkakunta: Hämeenlinna

Re: dresdenistä tilaus?

Viesti Kirjoittaja the ripper »

onkos ihmisillä muuten kokemusta noista h-d:en omista ajo tms. saappaista?? ajattelin lähinnä kokoa et pitääkö paikkansa sit kun jalkaan survoo??
Clouseau
Viestit: 2
Liittynyt: 19:13 31.10.2010.

Re: dresdenistä tilaus?

Viesti Kirjoittaja Clouseau »

Mulla on nuo ao linkissä mainitut, ostin syksyllä jenkkilästä, sovitin kaupassa. Koko on mainittu tarrassa Eurooppa 43, USA 10 ja UK 9.

Normaalisti sopiva kengänkoko on 42 tai 43 eli hyvin pitää kutinsa. Tuo UK:n ja USA:n välinen ero tuumakoossa ihmetyttää. Saappaassa on sinänsä aika kapea lesti eli kannattaa ottaa suurempi koko jos on leveä jalka. (En kylläkään tiedä pitääkö paikkansa yleensä vai pelkästään noissa saappaissa).

Tilasin muuten samaisesta Dresdenistä Rokker -farkut, kesti uskomattoman kauan tulla ja info tilaustenseurannassa surkeaa. Farkut sinänsä helvetin hyväntuntuiset.

Hustin boots
Avatar
the ripper
Viestit: 447
Liittynyt: 12:39 06.03.2010.
Paikkakunta: Hämeenlinna

Re: dresdenistä tilaus?

Viesti Kirjoittaja the ripper »

no 2vk. tilauksesta kesti takki tulla dresdenistä... tosiaan tuolla jenkkilässä olis kauheen kivoja ajo saappaita kaupan kohtuu hinnalla... http://www.rockytopleather.com/products ... uctor.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vastaa Viestiin