Tervehdys kaikille HD ihmisille ympäri suomen.

Keskustelualue H-D harrastajille

Valvojat: Pertti, pressa

Avatar
Dynatar
Viestit: 10
Liittynyt: 16:29 13.06.2009.
Paikkakunta: Uusimaa
Viesti:

Re: Tervehdys kaikille HD ihmisille ympäri suomen.

Viesti Kirjoittaja Dynatar »

Fxsts03 kirjoitti: Minä sipaisin Dremelillä jarrulevyjen aukoista ruosteet pois ja päälle hyllystä löytynyttä hopeanväristä hellanluukkujen maalaamiseen tarkoitettua, kuumakestävää, hopeanväristä maalia. Eipä ole kuudessa vuodessa enää ruostunut. Itse jarrupinnalta ruosteet lähtee jarruttelemalla ja niistä ei kannata olla huolissaan :D
Kiitos, täytyypä kokeilla :D
Avatar
Seawolf
Viestit: 58
Liittynyt: 17:08 05.09.2006.
Paikkakunta: Hamina
Viesti:

Re: Tervehdys kaikille HD ihmisille ympäri suomen.

Viesti Kirjoittaja Seawolf »

[quote="Dynatar"]Heissan kaikille :D Ilmoittaudun kans uutena HD:n omistajana, yes vihdoinkin sain
hommattua kauan haaveena olleen Harrikkani, joka on FXDC-08. Ajettu jo 2 kuukautta ja on mitä ihanin
pyörä ainaskin mulle, Honda 750 jälkeen :D[/quote]

Ei huono valinta.. 8) Tervetuloa molemille ja eikun ajoon....loppupelissä ei oo mitään väliä millä ajaa kunhan ajaa....motoristeja kaikki. Räpylä nousee kaikille. :D 8)
Juu ei, hywät ei hätäile.....ja mihinkäs sitä kiire?
Avatar
joemosely
Viestit: 35
Liittynyt: 20:46 01.08.2009.
Viesti:

Re: Tervehdys kaikille HD ihmisille ympäri suomen.

Viesti Kirjoittaja joemosely »

Tässä myöskin ilmoittautuu uusi H-D -kuski Turun suunnalta. Pyöränä viime syksynä hankittu "tyttöpyörä" eli XL 883 vuodelta 1992, vaikka tällainen nelikymppinen äijänköriläs olenkin. Ennen Harrikan sarviin tarttumista löytyy taustalta brittipyöräilyä ja Vespailua. HDCF:n tapahtumiin ei ole tullut vielä osallistuttua eikä jäseneksi liityttyä, mutta nekin varmaan ovat pian edessä. Tätä foorumia on toki tullut seurailtua jo pyörän hankinnasta lähtien. Mukavalta meinigiltä vaikuttaa ja joistakin tekniikkavinkeistä on ollut hyötyä, vaikka kovasti noviisi olenkin pyörän laiton suhteen.
JON
Viestit: 1003
Liittynyt: 10:41 17.05.2003.

Re: Tervehdys kaikille HD ihmisille ympäri suomen.

Viesti Kirjoittaja JON »

joemosely kirjoitti:Tässä myöskin ilmoittautuu uusi H-D -kuski Turun suunnalta. Pyöränä viime syksynä hankittu "tyttöpyörä" eli XL 883 vuodelta 1992, vaikka tällainen nelikymppinen äijänköriläs olenkin. Ennen Harrikan sarviin tarttumista löytyy taustalta brittipyöräilyä ja Vespailua. HDCF:n tapahtumiin ei ole tullut vielä osallistuttua eikä jäseneksi liityttyä, mutta nekin varmaan ovat pian edessä. Tätä foorumia on toki tullut seurailtua jo pyörän hankinnasta lähtien. Mukavalta meinigiltä vaikuttaa ja joistakin tekniikkavinkeistä on ollut hyötyä, vaikka kovasti noviisi olenkin pyörän laiton suhteen.
Taustat kohallaan. Seuraavaksi löytänet valon öljyjen ihmeelliseen maailmaan. :twisted:

Jumpe
Vastaa Viestiin