voiko runkoa hitsata / muokata mielensä mukaisesti ? vaaditaanko jotain lujuuslaskelmia ? kun näitähän on paljon muutettu jäykkäperäsiksi.
entä kun puhutaan oikeen chopperista niin ite käsittäsin sen 2 m akselivälin vehkeeksi, ja jättö olisi hyvä saada 100mm-150mm ?
niin mitä joutuu muuttamaan että tommosen esimerkin parin metrin akselivälin saa ? joutuuko alkuperäistä ohjausakselin asentoa muuttamaan (loivempaan suuntaan) ? tiedän että on erilaisia T kappaleita mutta saadaanko pelkästään niillä riittävästi aks.väliä kasvatettua.
ja jotta hyvä ajotuntuma säilyisi niin onko tuolla ohj. akselin asennolla ja sillä minne etuputket sojottaa oltava joku suhde aina. eli tarkoitan sitä jos etuputket saa loivempaan asentoon niin ohj.akselin asento täytyy muuttua kanssa.
jos joku hyväkäs sai selvää niin hyvä, pienessä nosteessa kirjoitettu jo varmaan puoli tuntia



