Oli joskus laakerointi hoidettu noilla irtoneuloilla ja vaihdoin normaali häkkilaakeriin ja taidan vaihtaa takasin irtoneulalliseen joka on taltioitu varastoon mutta ei viittis purkaa jollei tiedä onko kaikki neulat tallella.
Oireet
Kuuluu ihme kihnutus kytkin/enska alueelta ajettaessa,eikä levy osastolla ollut mitään ihmeellistä.(tuli jo kertaalleen purettua)
Kytkin pohjassa ei kihnuttele..
Joku varaosa opuskin suositteli remmilliseen enskaan tuota irtolaakerien käyttöä.Ajattelin vaan ,että oisko häkkilaakeri korkannut tai sitten enskakopassa oleva tukilaakeri.
Taas toisaalta 5000km on tullut ajettua kihnuttavana,että oisko kuitenkaan laakeri
Vielä samaa asiaa sivuten.Mulla on yks ylimääränen kytkimen välilevy koko pakan pohjalla,edellinen omistaja laittanut ilmeisesti kuluneen kytkinkehän takia.Miten tuo levy pitäisi huomioida säädettäessä jousien painetta?
Tulee vaan mieleen ,että onko säätö pielessä kun nykäsee liiikkeelle lähdössä ihan sikana rahauksen saattelemana..haulla noita rahauksen aiheuttajia löytyikin mutta kysympä nyt samalla ja piikkisika on aavistuksen kulunut muttei paljoo.
Uudet kitkalevyt ja jouset..vanhat välilevyt.
Tämmönen soppa tällä kertaa..