Sivu 1/1

Electraan sonyn adapteri?

Lähetetty: 11:01 05.02.2009.
Kirjoittaja Mato67
Moro nääs! Mulla on -97 mallin Electra Standard ja pitäis poppikoneet laittaa,kävin eglidegoodies.comin sivuilta tsekkaamassa ja se adapteri on varmaan toi HSA 150 Sony Radio Adapter,mutta mikäs on Radio Adapter Harness RAH 9697? Tarviiko myös tätä johtosarjaa yhdessä tuon ed.mainitun adapterin kanssa? Onko kellän kokemuksia?

Re: Electraan sonyn adapteri?

Lähetetty: 15:08 05.02.2009.
Kirjoittaja Sepixlh
Kyllä tuosta yhtäkkiä saa sellaisen kuvan että molemmat tarvitaan, kokemusta ei asiasta ole.

Tuo HSA150 satsilla saa tuo radion varmaankin toimimaan, tehty ilmeisesti tuohon 98 malliin. Eli kaapelin pyöränpäässä 23 napainen AMP liitin ja toisessa päässä liitin joka sopii Sonyn perään.
Tuo RAH9697 taas on adapteri jolla 96-97 radion johtosarjan saa muutettua 98 sarjaksi. Eli pyöränpäässä on 2 Deuctsh liitintä ( 8 ja 12 napaiset) ja toisessa päässä tuo uusi 23 napainen AMP liitin.
Mitään varmaa en osaa sanoa mutta kuvittelisin tuo olevan noin :oops:

Soittimessa mukana olevalla johtosarjalla voi askarrella vastaavan kun käy hankkimassa vaikka Dealerilta tuohon pyörän johtosarjaan sopivat 8 pin ja 12 pin Deutsch liittimet ja kontaktit...luultavasti tulee jollain teetettämälläkin halvemmaksi.

Re: Electraan sonyn adapteri?

Lähetetty: 19:07 05.02.2009.
Kirjoittaja Mato67
Juu,toi jälkimmäinen vaihtoehto vois olla paikallaan,tarvii tutkia,ku on nyt katteetkin irti.

Katotaan kui käy..soiko kohta rokki,vai palaako sulakkeet :lol: