Sivu 1/1
Vilkuttaa vaan...
Lähetetty: 18:16 08.01.2008.
Kirjoittaja katasi-3
Vaihdoin Hertsikkaan sellaisen vilkkusysteemin, joka vilkuttaa aina kerrallaan 7 sekunnin ajan. Härvelin valmistajan mukaan kun vilkutuksen aikana painaa uudelleen kytkintä, vilkutus loppuu (esim kaistanvaihdot, pikkuohitukset ym). Mutta eipä lopu! Vilkuttaa aina orjallisesti sen 7 sekuntia. Kaikki kytkennät pitäisi olla ihan ok, ainakin paketin mukana tulleen ohjeen mukaiset ne ovat... Mikäpä neuvoksi

Valmistaja
Lähetetty: 18:24 08.01.2008.
Kirjoittaja smuige
Lähdetään vaikka liikkeelle siitä, että
mikä on laitteen valmistaja?
Re: Valmistaja
Lähetetty: 18:33 08.01.2008.
Kirjoittaja katasi-3
smuige kirjoitti:Lähdetään vaikka liikkeelle siitä, että
mikä on laitteen valmistaja?
Merkki on Badlands. Tarkempaa yksilöintiä siitä en nyt saa, kun härdelli on talleilla.
Lähetetty: 21:40 08.01.2008.
Kirjoittaja smuige
Oletko katkaissut "purple" ja "brown" johdot ohjeen mukaan (kohdat 3&4)?
Jos et niin vilkunta jatkuu joulukuusen lailla.
katso tästä ongelmat
ohjeet
Ja muita ongelmanratkaisuja sitten suoraan tuolta sivuilta...
Lähetetty: 09:20 09.01.2008.
Kirjoittaja katasi-3
smuige kirjoitti:Oletko katkaissut "purple" ja "brown" johdot ohjeen mukaan (kohdat 3&4)?
Jos et niin vilkunta jatkuu joulukuusen lailla.
katso tästä ongelmat
ohjeet
Ja muita ongelmanratkaisuja sitten suoraan tuolta sivuilta...
Thanks Smuige! Taidat olla jäljillä juuri tuon violetin ja ruskean johdon suhteen. Tsekkaan ne heti tänään tallilla, on siis varsin todennäköistä että homma lähtee skulaamaan.
Lähetetty: 15:18 14.01.2008.
Kirjoittaja smuige
Selkiskös homma?
Lähetetty: 16:15 14.01.2008.
Kirjoittaja katasi-3
smuige kirjoitti:Selkiskös homma?
Ei piru oikein luonaa, ylihuomenna taas jatketaan. Ei ole enää modulin manuaali tallessa ja vähän hakuammunnaksi menee. Eli juuri näiden violetin ja ruskean piuhan kanssa, jotka tulee katkaista. Kaipa tässä 7 sekunnin mallissa on myös sisäänrakennettu flasher?
Eli vielä on epäselvää, mihin kytketään kahvoilta tuleva violetti ja ruskea ja mihin sitten näiden molempien värien katkaistut 5 sentin pätkät täräytetään kiinni? On nuo sähköhommat sen verran hakusessa, ettei siis ole vielä onnistunut.
Tilasin nyt käytössä olevan modulin Custom Chromelta sen vuoksi, että sitä ennen vilkut oli pistetty niin, että toimivat vain kun piti nappia pohjassa, ei ollut hyvä systeemi sekään. Mutta eipä siis ole hyvä tämä nykyinenkään
