Sivu 1/1

Mistä UMAP:in jarruun osia?

Lähetetty: 10:32 16.11.2003.
Kirjoittaja Vesseli
Onko UMAP kenellekkään tuttu merkki? Kuka myy osia? Pitäs saada pääsylinteriin korjaussarja. Olisko merkki mahdollisesti Saksalainen???
Ei ole merkkiä näkynyt kataloogeissa.

Lähetetty: 11:25 16.11.2003.
Kirjoittaja JiiVee
Kumeja ainakin löytyy "hyvin varustelluista" autotarvikeliikkeistä niin mm kuin tuumamittaisina. Itse käyttöentisöin tuossa -90-luvulla -64 Pontiacin ja kaikki tarvittavat osat löytyi ihan paikalliselta autotarvikemyyjältä. Yleensä kierrejousi ei ole mennyt miksikään ja männät (pääsylinterin ja rumpujarrujen käyttösylinterin) voidaan myös käyttää uudestaan kevyen puhdistuksen jälkeen (ellei ole syöpynyt pahasti). Olempas myös joskus itse tehnyt mäntiä alumiinista sorvaamalla.

Lähetetty: 12:46 16.11.2003.
Kirjoittaja hemuli
Kannattaisiko aloittaa täältä:

http://www.umap.de/english/inhalt_gb.htm

On se interinetti ihmeellinen asia...

Lähetetty: 12:52 16.11.2003.
Kirjoittaja JiiVee
no, minä yritin taas päästä halvimmalla - jos ois vaikka ollut pelkkä kumien tarve..... :oops:

Lähetetty: 14:06 16.11.2003.
Kirjoittaja Vesseli
Kiitos poijjaat
Kumien tarve olis ja kävin kurkkaamassa niitä Umapin nettisivujakin, mutta en vielä saanut selville voiko sieltä tilata kampetta. Täytynee kysellä ensiks autotarvikeliikkeistä.